ILLUSTRATOR’DE KULER PANELİ KULLANIMI

0
1907

Kuler hakkında
Menüdeki yeri: Window > Extentions > Kuler

[quote_box_left]Kuler™ paneli renk grupları ya da temalar için, tasarımcıların çevrimiçi topluluğu tarafından oluşturulan portalınızdır.[/quote_box_left]

Binlerce Kuler temasına gözatmak için bunu kullanabilir; ardından da düzenlemek ya da projelerinize eklemek için bazılarını indirebilirsiniz. Kuler topluluğuyla temalarınızı yükleyerek paylaşmak için de Kuler panelini kullanabilirsiniz.

Adobe® Kuler®, renk temaları oluşturmak, bu temalarla denemeler yapmak ve bir projede kullandığınız renk temalarını paylaşmak için kullanılan web tabanlı bir uygulamadır. Illustrator CC’de, Kuler uygulamasında oluşturduğunuz veya sık kullanılan olarak işaretlediğiniz renk temalarını görmenizi ve kullanmanızı sağlayan bir Kuler paneli bulunur.

Önemli: Kuler paneli Illustrator’ın Fransızca sürümünde mevcut değildir.

Kuler paneli

Illustrator CC’de, Kuler paneli (Window > Kuler) şunları görüntüler:

  • Oluşturduğunuz ve Kuler web sitesinde (kuler.adobe.com) hesabınızla eşitlediğiniz temalar.
  • Kuler web sitesinde sık kullanılan temalar olarak işaretlediğiniz genel temalar.

Kuler web sitesine giriş yapılırken otomatik olarak Illustrator CC’de kullanılan Adobe kimliği kullanılır ve Kuler paneli yenilenir.

Not:

Illustrator CC ile kullandığınız kimlik bilgileri ilişkili bir Kuler kimliğine sahip değilse, Illustrator CC kimlik bilgileri kullanılarak otomatik şekilde bir Kuler kimliği oluşturulur. Bu şekilde Adobe kimlik bilgileriniz kullanarak Kuler web sitesine erişebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER