X100 LENSİNİ ÇIKARIYOR – SERHAN OKSAY

0
1201

Bu hafta sayfamızda Sayın Serhan Oksay’a ait olan serhanoksay.blogspot.com‘dan bir yazıyla karşınızdayız. Sayfamızı takip edenleriniz hatırlayacaktır daha önceki yazılarımızdan birinde de yine X100 hakkında bilgiler veren bir diğer fotoğrafçı Yalçın Aydın‘dan alıntı yapmıştık. Fakat bu konuyu gördüğümde hemen bu bilgileri de size sunmam gerektiğini düşündüm.

Ayrıca Serhan Oksay sayfasında sadece fotoğraf makineleri hakkında değil, tarih ve daha pek çok konuda yazı yazıyor, gerek fotoğraf gerekse kısa videolarla tanıtımlarda bulunuyor. Ayrıca kendisi Türkiye’nin ilk ornitologlarından (Vahşi yaşam ve kuş fotoğrafçılığı), halen Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesidir.

X100 LENSİNİ ÇIKARIRSA – SERHAN OKSAY

Serhan Oksay

Fujifilm fotoğraf devleri Canon ve Nikon’un ardından sektörde 3.lüğe oynuyor. Fuji retro model X100 ile kalktığı atağı bir taraftan X10 ile sürdürürken, şimdide X100’ün değiştirilebilir lensli modelini çıkarma hazırlıkları içindeymiş. X100 gerçekten de retro gövdesinin içindeki teknolojik yeniliklerle birlikte 1300USD lik fiyatına rağmen fotoğrafçıları kalbinden yakalamayı başardı…

Serhan Oksay’ın yazısının devamını okumak için >> WWW.SERHANOKSAY.BLOGSPOT.COM

 

SERHAN OKSAY’DAN İLGİLENEBİLECEĞİNİZ BAŞLICA YAZILAR:
Fujifilm X10 klas tasarım..
Canon’dan*YENİ* aynasız sistem:EIS
Fuji’den Değişebilir Lensli X100
Leica X1 Kozmetiği

SERHAN OKSAY – BİYOGRAFİ
Serhan Oksay

Yarı Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı. 1963, İstanbul doğumludur. Türkiye’nin ilk kuş-vahşi yaşam fotoğrafçılarındandır. Serhan Oksay 1982 yılından beri fotoğraf çekmektedir. Canon ve Leica makine ve objektiflerden olusan bir arac parkı vardır. Doga, Gezi ve Portre alanlarında uzmanlaşmıştır. Fotoğrafları ile süslediği pek çok yazısı çeşitli dergilerde yayınlanmıştır. Dünya-Türkiye Kuşları ve Şehir Monografileri konusunda basılı yapıtları bulunmaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER