LETTER.2 YARIŞMASI

0
1033
letter2 yarışması
letter2 yarışması

ATypI (Association Typographique Internationale) Uluslararası Tipografi Derneğinin 1975’te kuruluşundan bu yana ilk defa 2001 yılında, Birleşmiş Milletler’in Uygarlıklar Arası Diyaloğuna katkı amacıyla yapılmış ve tekrarı 2011’de yapılacak olan yazı karakteri tasarımı yarışması Letter.2 tüm dünyada 10 yıl içerisinde tasarlanmış ürünleri: tipografi ve yazı karakteri tasarımının en mükemmellerini seçmeyi hedefliyor.

Ayrıca yarışma tipografinin kültürel çeşitliliğe olan katkısını desteklemek ve tipografi adına farkındalık yaratmayı da amaçlıyor.Ekim 2001 ve Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılmış yazı karakteri tasarımlarının katılabileceği yarışmaya projelerin tasarımında, geliştirilmesi ve üretiminde ve pazarlamasında katkısı bulunan herkes başvuru sayısı kısıtlaması olmaksızın katılabilecek. Kolaylıkla kayıt olup. başvuru kodunu satın alıp. tasarımları PDF olarak siteye yükleyerek yarışmaya sizde katılabilirsiniz. Katılım ücreti proje başına ve bir katılım kodu 25 Amerikan Doları olup, erken kayıt olanlar içinse 15 Amerikan Dolarıdır. Bu avantajlı fiyattan faydalanmak isterseniz çalışmalarınızı en geç 20 Haziran 2011’e kadar göndermeyi unutmayın! Yarışmaya son başvuru tarihi 15 Ağustos 2011’dir. Katılım şartları ve detaylara www.letter2.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Letter.2 jürisi alanında uzman yazı karakteri tasarımcısı ve tipograflardan oluşuyor. Ayrıca Latin olmayan dillerdeki tasarımları değerlendirmek için harici bir danışma grubunca da desteklenecekler. Jüri, kazananları ve tasarımın en iyilerini seçmek için Buenos Aires’de Ekim ayında toplanacak, ayrıca kazanan ürünler 2012’de gerçekleşecek ATypI konferansında sergilenecek. Yarışma sırasında jüri katılımcıları tarafından yazı karakteri tasarımının geçmiş ve geleceği üzerine düşüncelerini paylaşacakları ve yarışma sonuçlarını değerlendirecekleri konuşmalar dizisiyle beraber bir yuvarlak masa toplantısının da yapılacağı bir günlük seminer düzenlenecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER