REJENERASYON.011-WEB BİENALİ SEÇKİSİ

0
835

Sanatçılar: Magda Bielesz, Alan Bigelow, Andrew Chee, Martin John Callanan, Andy Deck, Dimitrios Fotiou, Matthias Fritsch, Genco Gülan, Elli Harrison, Sachiko Hayashi, Anni Holm, Aoghus Kneeshaw, Cardarelli Luigia, Alexander Mouton, Christian Rupp, Evelyn Stermitz, Jürgen Trautwein, Merve Ünsal, Nanette Wylde, Jody Zellen, Ricardo Miranda Zuniga.


Küratör: Marcus Graf

Plato Sanat’ta, 19 Ocak – 20 Mart 2011 tarihleri arasında izleyiciye sunulacak Rejenerasyon.011
(Web Bienali Seçkisi – İnternet Sanatında Şiirsellik ve Politika) sergisi dünyada ilk ve tek olma özelliğine sahip. Web Bienali 2003, 2005, 2007 ve 2010 yıllarında sanal ortamda Türk sanatçı Genco Gülan’ın girişimiyle gerçekleştirildi. Şimdiye kadar yaklaşık 400 sanatçının yüzlerce yapıtının İnternette sergilendiği Web Bienali (http://www.webbiennial.org/ ) ilk defa Plato Sanat’ta toplu bir biçimde izleyiciye sunulacak.

İnternet; çağdaş sanatın değişmesi ve genişlemesine katkıda bulunmuş, getirdiği yeniliklerle sanatçıların önünde sınırsız yaratma, sergileme ve tüketme imkanı sağlamıştır Rejenerasyon.011
sergisi bu bağlamda ifade özgürlüğü ve savaş karşıtlığı gibi konuların yanında İnternet sanatının sosyopolitik ve şiirsel yanlarını da ele alan işleri izleyiciyle buluşturuyor.

Küratörlüğünü Marcus Graf’ın yaptığı Rejenerasyon.011 sergisi önceki Web Bienallerinden seçilen bir arşivden ve 2010 Web Bienalinden hazırlanan bir seçkiden oluşuyor; toplamda 9 ülkeden 21 sanatçının işleri sergileniyor. Sergideki bazı eserler ekranlarda gösteriliyor, bazıları perdeye yansıtılıyor, bazıları da enteraktif olup izleyicinin aktif katılımını gerektiriyor.

Plato Sanat Rejenerasyon.011 sergisiyle, İnternet sanatının artistik üretim için alternatif bir zemin olarak ne kadar büyük bir önem kazandığına dikkat çekiyor ve bunun önemine dair farkındalığımızı güçlendirmeyi hedefliyor.

Sergiye paralel olarak panel ve atölyeler de hedeflenen etkinlikler arasında.

Plato Sanat’ın direktörlüğünü Ayşegül Çinici Yazıcı yapmaktadır.

Giriş ücretsizdir.

Daha fazla bilgi için lütfen Ayşe Görür ile irtibata geçiniz:
aysegorur@platosanat.com

Sergi ile ilgili görseller için:
www.platosanat.com

Sergi; Plato Meslek Yüksekokulu (www.plato.edu.tr) ve katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

PLATO SANAT
Ayvansaray Caddesi, No:33
Balat 34087 İstanbul-Türkiye

Rejenerasyon.011
(Web Bienali Seçkisi – İnternet Sanatında Şiirsellik ve Politika)
Açılış Saatleri:
Salı-Cumartesi 12.00-20.00
Pazar 10.00-18.00

Otoparkımız mevcuttur.

http://www.platosanat.com
tel: 0 212 621 12 47
fax: 0 212 621 11 47

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER