Seranit ile Merdivenli Sokaklar Tasarım Yarışması 2010

0
1257

Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir planlama, endüstriyel tasarım bölümlerine kayıtlı olan lisans öğrencileri için düzenlenen “Seranit ile Merdivenli Sokaklar” ulusal öğrenci tasarım yarışmasıyla geleceğin profesyonellerini desteklemek ve ödüllendirmektir. Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’un bazı merdivenli sokaklarını modern Teknoloji ve özgün tasarımlarla yaşanılabilir mekanlar olarak yenilemektir.

YARIŞMANIN KONUSU VE YERİ:

Yarışmanın konusu, mevcut merdivenli sokakların kamusal mekan olarak ele alınarak yeniden tasarlanmasıdır. Yarışmanın yeri, İstanbul’da aşağıda belirtilen sekiz (8) belediyeye ait sekiz (8) merdivenli sokaktır.

1.Beşiktaş -Kalkan Sokak (Abbasağa Mahallesi, Beşiktaş)
2.Beyoğlu -Kırkayak Merdivenler (Sütlüce Mahallesi, Sütlüce)
3.Beykoz – Çınaraltı Tekke Sokak (Çavuşdere Caddesi, Üsküdar)
4.Fatih – Hanımeli Sokak (Hobyar Mahallesi, Sirkeci)
5.Üsküdar – Çınarlı Tekke Sokak (Çavuşdere Caddesi, Üsküdar)
6.Ümraniye – Ziya Paşa Sokak (Armağan Evler Mahallesi, Ümraniye)
7.Sarıyer – Mübayacı Sokak (Rumeli Hisarı Mahallesi, Sarıyer)
8.Şişli – Ayhan Işık Sokak (19 Mayıs Mahallesi, 19 Mayıs Caddesi, Şişli)

Yarışma duyurusunun yapıldığı tarihte ulusal üniversitelerin ve/veya denk okulların, Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir Planlama, Endüstriyel Tasarım bölümlerinde eğitim görmekte olan lisans öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya bireysel veya grup olarak katılabilirler.

• Grup olarak katılımlarda ekip başının kimlik zarfında belirtilmiş olması
gereklidir.
• Katılımcıların, öğrenimlerini sürdürdükleri yüksek öğrenim kurumundan alacakları öğrenci belgelerini sunmaları gerekmektedir.
• Yarışmacılar, rumuzu farklı olmak koşulu ile istedikleri sayıda merdivenli sokak için ve aynı sokak için birden fazla öneri ile de yarışmaya katılabilir.
• www.merdivenlisokaklar.com internet sitesinde yer alan on-line Kayıt Başvuru Formu’nu 25 Nisan 2010, saat 17.00’a kadar doldurarak www.merdivenlisokaklar.com adresine göndermeyen yarışmacılar, yarışmaya katılamazlar.
• Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılır.

Daha ayrıntılı bilgi için

HENÜZ YORUM YOK